تشخیص روغن کنجد فرابکر اصلی از تقلبی به این راحتی

در آشپزی آسیایی و خاورمیانه روغن کنجد فرابکر عمدتاً برای طعم دادن به خورش ها، سس ها و مارینادها استفاده می شود. اگرچه زیاد رایج نیست، اما می توان از آن برای سرخ کردن نیز استفاده کرد.
روغن کنجد: ماده پخت و پز که عمدتاً در آشپزی آسیایی استفاده می شود، این روغن با فشار دادن دانه های کنجد، معمولاً برشته شده، به دست می آید.

بسته به سطح قبلی برشته کردن، رنگ نسبتاً تیره ای دارد و عطر شدید کنجد را ارائه می دهد که آن را برای طعم دادن و شخصیت خاصی به غذای ما ایده آل می کند.

در غذاهای چینی، ژاپنی و کره ای، عملکرد آن منحصراً ارائه طعم است. از آن هم به صورت خام و هم در سس ها استفاده می شود یا در انواع سس ها و خورش ها استفاده می شود، اما در مقادیر کم.

روغن کنجد

روغن های کنجد تند نیز بسیار محبوب هستند (از طریق دم کرده فلفل) که با چند قطره به غذای ما شخصیتی کاملاً متفاوت و منحصر به فرد می بخشد.

در بخش هایی از هند از این روغن به عنوان وسیله ای برای سرخ کردن استفاده می شود، در این مورد از انواع تصفیه شده آن استفاده می شود.

در اروپا، بسیاری از سرآشپزها چند قطره روغن کنجد را به سس سالاد خود اضافه می کنند که نتایج بسیار خوبی را به همراه دارد. توصیه می کنم فقط با احتیاط آن را امتحان کنید، زیرا این محصول بسیار معطر است.
اگرچه نادر است، اما واکنش های آلرژیک به کنجد مشابه واکنش هایی که در برخی از بادام زمینی ها ایجاد می شود، شرح داده شده است.

روغن کنجد منبع چربی های سالم است و دارای ترکیبات غذایی مشابه سایر روغن های گیاهی مانند روغن زیتون است. میانگین ارزش غذایی روغن کنجد به شرح زیر است:

میزان چربی متوسط: 100 گرم
میانگین محتوای چربی اشباع شده: 5.8 گرم
میانگین محتوای چربی تک اشباع: 31.2 گرم
میانگین محتوای چربی اشباع نشده: 57.6 گرم
میانگین محتوای چربی ترانس: 0 گرم
میانگین کلسترول: 0 گرم
میانگین محتوای سدیم: 0 گرم
میانگین محتوای کربوهیدرات: 0 گرم
میانگین محتوای فیبر: 0 گرم
مقدار متوسط ​​قند: 0 گرم
میانگین محتوای پروتئین: 0 گرم
لطفاً توجه داشته باشید که این مقادیر تقریبی هستند و ممکن است بسته به محصول خاص کمی متفاوت باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.